Podziękowania

 

 

 

 
 

 

 
 
 

Dziękujemy pani Annie Karkuszewskiej za bardzo duży wkład pracy.
 
Dziękujemy pani Barbarze Brzezickiej i Jolancie Korneluk za wydatną pomoc. 

 

 

 


 

Nasi przyjaciele.

- Huta Szkła 2 Marta w Chełmie

- Zakład Energetyczny w Hrubieszowie

- Renata Łukiewicz księgowa z Sahrynia

- Anna Jaworska Drukarnia w Hrubieszowie

 

Współpracujemy z

św.Hubert patron myśliwych

 

wpłaty na kaplicę można dokonać wpłacając na konto:

73 12402829 1111 0000 4033 8332


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj82
mod_vvisit_counterW tym tygodniu360
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu619
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1237
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu2245
mod_vvisit_counterWszyscy193818

Online (20 minutes ago): 2
Adres IP: 34.234.76.59
,
Now is: 2019-01-17 07:22

 

 

 

Mój dziadek Józef Antoniuk z Władysławem Brudzińskim w 1918 roku.

Wnuk Tomasz Wojciech Antoniuk


       
Św. Hubert
Msza Hubertowska w kościele Ducha Świętego


Ważnym elementem kultywowania kultury i tradycji łowieckiej i jednym z
 najważniejszych przejawów duchowych wartości łowiectwa, jest kult św. Huberta,patrona nie tylko leśników i myśliwych,ale i koniarzy, jeźdźców,kuśnierzy, matematyków, sportowców oraz pasjonatów i miłośników przyrody.
 
 Członkowie kół łowieckich Zamojszczyzny podtrzymują ową tradycję fundując kapliczki, obrazy św. Huberta. Przy kapliczkach kół łowieckich odprawiane są Msze Święte w intencji myśliwych i leśników: na rozpoczęcie i zakończenie sezonu łowieckiego, w czasie uroczyście obchodzonych rocznic jubileuszowych kół łowieckich, głównie zaś 3 listopada w Dniu św. Huberta. Za pośrednictwem patrona myśliwi składają dziękczynienie za dary pól i lasów oraz dziękują za radość obcowania z przyrodą i szczęśliwy powrót z łowów.
 
 Myśliwi kół łowieckich powiatu hrubieszowskiego od ponad dwóch lat prowadzą działania w celu utworzenia
Kaplicy św. Huberta w samodzielnej – niezależnej nawie nowo wybudowanego kościoła parafialnego p.w. Ducha
Świętego w Hrubieszowie. To szczytne przedsięwzięcie wymaga znacznych środków finansowych na zakup i
transport materiałów, obróbkę drewna, prace stolarskie i wykończeniowe oraz innych form udzielania pomocy
jak: darowizna drewna, materiałów budowlanych oraz własnej pracy fachowej z dziedziny budownictwa.
 
 Okręgowa Rada Łowiecka w Zamościu oraz Komisja Kultury, Etyki, Tradycji i Promocji Łowiectwa popierają działania grupy myśliwych z Hrubieszowa. Przyłączamy się do tych, którzy z zapałem i zaangażowaniem pracują na rzecz wystroju Kaplicy Św. Huberta przy Parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie. Jednocześnie składamy z serca płynące podziękowania dla wszystkich myśliwych,którzy przyczyniają się do działania na rzecz tego historycznego
przedsięwzięcia.Zwracamy się do wszystkich myśliwych i kół łowieckich Zamojszczyzny, leśników oraz sympatyków łowiectwa o wsparcie finansowe i materialne szczytnego zamierzenia hrubieszowskich myśliwych.
 
 Szlachetne i z serca płynące datki napawają optymizmem,są wyrazem poparcia i udziału w kultywowaniu
etyki, tradycji i zwyczajów łowieckich. Środki finansowe można wpłacać na konto parafii
Ducha Świętego w Hrubieszowie nr 56 1560 1195 64075372 2005 0001 z dopiskiem „HUBERT”.

Poświęcenie obrazu św. Huberta, które odbędzie się podczas Mszy Świętej Hubertowskiej w w/w parafii w
dniu 3 listopada 2012 roku o godz. 8.00 jest dużym krokiem na drodze do powstania kaplicy, która wzbogaci
nas duchowo, stanie się wizytówką myśliwych i swego rodzaju atrakcją turystyczną miasta.

Zapraszamy wszystkich, którzy głęboko w sercu odczuwają chęć wsparcia hrubieszowskich myśliwych, do
udziału w tej uroczystości.
Mirosław Kaleniuk
Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu

 
Protokół Społecznego Komitetu Budowy Kaplicy św. Huberta

 

Obraz namalowała - Anna Syta

Hrubieszów, dnia 7 lutego 2011 roku.


PROTOKÓŁ
SPOŁECZNEGO KOMITETU BUDOWY KAPLICY
ŚWIĘTEGO HUBERTA PRZY PARAFII DUCHA ŚWIĘTEGO
NA ULICY NOWEJ 11 W HRUBIESZOWIE
ZE ZBIÓRKI PIENIĘŻNEJ ( KWESTA DO PUSZEK )
ZORGANIZOWANEJ W DNIACH 4-5.02.2010 ROKU
W HRUBIESZOWIE

              Komisja wyłoniona z organizatorów Kwesty w składzie:

1.Józef Dyniec                              
2.Mieczysław Żyła 
5.Tomasz Wojciech Antoniuk      
stwierdza, że po przeliczeniu zebranych datków  w dniu 5 lutego 2011 roku zebrano następującą kwotę:1033,37złotych( jeden tysiąc trzydzieści trzy złote trzydzieści siedem groszy)
              Zbiórkę przeprowadzono w pobliżu największych placówek handlowych w Hrubieszowie z przeznaczeniem na budowę kaplicy świętego Huberta przy parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie. Całość zgromadzonych datków została przekazana na konto parafii Ducha Świętego nr 56 1560 1195 6407 5372 2005 0001  za pisemnym potwierdzeniem operacji w kasie.
W załączeniu kserokopie wpłat na konto parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie przy której
powstanie kaplica Świętego Huberta.

Więcej…
 
Kwesta Komitetu Budowy Kaplicy Św. Huberta

W dniach 4-5 lutego 2011 roku Społeczny Komitet Budowy Kaplicy Świętego Huberta w Hrubieszowie przeprowadził KWESTĘ w której uczestniczyło wielu wolontariuszy:
Sylwester Kapluk, Adrian Flaks, Michał Momot, Arkadiusz Malesa, Bartłomiej Skrzyński, Kamil Kozak, Michał Sikora, Izabela Wawrzosek, Diana Karaś, Marta Wójcicka, Dorota Wójcicka, Karolina Maksymowicz, Monika Kulik, Madga Pukaluk, Patrycja Skrzyńska pod opieką Anny Karkuszewskiej z Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie, którym kieruje dyrektor Andrzej Pachla.

Przemysław Koźmiński, Marek Maksymowicz, Krzysztof Stadnicki, Marek Uszko, Przemysław Będzinski, Adam Czuj, Dominik Krochmal, Bartłomiej Bobak, Kamil Węgorek, Piotr Winiarczyk, Dominik Jaros, Rafał Kiszczyński, Tomasz Dańczuk, Michał Świerczek, Łukasz Buczak, Daniel Szumski pod opieką Józefa Dyńca z Zespołu Szkół Nr 1 (foto) w Hrubieszowie, którym kieruje dyrektor Andrzej Szkudziński.

W czasie kwesty zebrano dużą ilość datków w wysokości 1033,37zł.Czynnie uczestniczył w tym też kolega Mieczysław Żyła z WKŁ Nr110 "Orlik" w Hrubieszowie. To wyraz wielkiej hojności, ogromnego poparcia, zrozumienia i wsparcia dla naszych wysiłków i trudu. Hrubieszowiacy oczekują na to, że Kaplica będzie służyć społeczności ziemi hrubieszowskiej i nam przy okazji wszelkich uroczystości obchodzonych przez myśliwych. Są to m.in. Msze na rozpoczęcie i zakończenie sezonu lub 3 listopada we wspomnienie św. Huberta, a także przy okazji różnych wydarzeń związanych z naszymi tradycjami, etyką i zwyczajami. Powstanie tej kaplicy wzbogaci nas wszystkich nie tylko materialnie, ale przede wszystkim duchowo, a także stanie się swego rodzaju atrakcją turystyczną miasta. Święty Hubert to patron nie tylko myśliwych, ale i leśników, koniarzy, pasjonatów i miłośników przyrody. Na koncie parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie, gdzie powstaje kaplica naszego Patrona znajduje się już 2800zł.które zgromadził komitet. Dodatkowo kolega Krzysztof Kuźniarski w czasie słynnego balu myśliwskiego, który jest organizowany przez koło łowieckie "Ponowa" w Hrubieszowie w pałacu myśliwskim w Strzelcach zebrał do "kapelusza" 400zł.z zamiarem przekazania ich na nasze konto. (zobacz zdjęcia)

WSZYSTKIM bardzo dziękujemy. Darz Bór.W imieniu Komitetu Tomasz Wojciech Antoniuk.
 
PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE
Społeczny Komitet Budowy Kaplicy Świętego Huberta przy Parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie składa z serca płynące podziękowania dla mieszkańców Ziemi Hrubieszowskiej, którzy przyczynili się do wielkiego działania na rzecz historycznego przedsięwzięcia w Hrubieszowie. Te szlachetne i z serca płynące datki, te małe i te duże są wyrazem nie tylko poparcia dla nas, ale i wiary, że całe społeczeństwo chce i ma ogromny udział w kultywowaniu etyki, tradycji i zwyczajów łowieckich. Zgromadzone datki napawają optymizmem i dumą. Możemy stwierdzić, że tworzymy wielką rodzinę wrażliwych na piękno ludzi.
W imieniu Komitetu Tomasz Wojciech Antoniuk. Darz Bór.
 
Pomagają zwierzętom.
W dniu 8 stycznia 2011 roku na terenie obwodu łowieckiego nr 223 obejmującego wsie Nieledew,Zadębce i Łuszczów mimo trudnych warunków atmosferycznych na które składają się głęboki śnieg i duży mróz pod przewodnictwem myśliwego gospodarza łowiska Mieczysława Żyły oraz Tomasza Wojciecha Antoniuka i Marcina Kociacha zadano 1 tonę treściwej karmy w miejscach stałego wykładania, gdzie znajdują się paśniki,budki dla kuropatw i podsypy dla bażantów.Do transportu użyto dwóch samochodów terenowych, które kilkakrotnie trzeba było odkopywać ze śniegu.Należy pamiętać,że przez całą zimę takie dokarmianie następuje 2-3 razy w miesiącu,a w składzie paszy jest pszenica,kukurydza,buraki,siano i sól.
(zobacz zdjęcia)