Podziękowania

 

 

 

 
 

 

 
 
 

Dziękujemy pani Annie Karkuszewskiej za bardzo duży wkład pracy.
 
Dziękujemy pani Barbarze Brzezickiej i Jolancie Korneluk za wydatną pomoc. 

 

 

 


 

Nasi przyjaciele.

- Huta Szkła 2 Marta w Chełmie

- Zakład Energetyczny w Hrubieszowie

- Renata Łukiewicz księgowa z Sahrynia

- Anna Jaworska Drukarnia w Hrubieszowie

 

Współpracujemy z

św.Hubert patron myśliwych

 

wpłaty na kaplicę można dokonać wpłacając na konto:

73 12402829 1111 0000 4033 8332


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj82
mod_vvisit_counterW tym tygodniu356
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu619
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1233
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu2245
mod_vvisit_counterWszyscy193814

Online (20 minutes ago): 2
Adres IP: 34.234.76.59
,
Now is: 2019-01-17 06:34

 

 

 

Mój dziadek Józef Antoniuk z Władysławem Brudzińskim w 1918 roku.

Wnuk Tomasz Wojciech Antoniuk


       
Poświęcenie obrazu świętego Huberta
Modlitwa do św. Huberta

 

MODLITWA DO ŚW. HUBERTA

 

 

Święty Hubercie, patronie myśliwych leśników, koniarzy, jeźdźców, strzelców,

 

kuśnierzy, sportowców i matematyków,

 

polecam się w szczególny sposób Twojej opiece

 

i proszę abyś swoim wstawiennictwem przed Bogiem

 

wspierał mnie we wszystkich potrzebach.

 

Wyjednaj mi o łaskę naśladowania Twoich cnót.

 

Kieruj moim umysłem,

 

prowadź moje oczy i ręce,

 

abym wypełniał swoje zadania zgodnie z prawem Stwórcy.

 

Strzeż mnie od złych przygód i doprowadź do zbawienia wiecznego.

 

Amen

 

 

 

 

 

 

 

 
Fotorelacja z poświęcenia obrazu św. Huberta

Zobacz


 
Poświęcenie obrazu św. Huberta 03.11.2012 r.

W dniu 3 listopada w kościele Ducha Świętego w Hrubieszowie odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Świętego Huberta. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Wiktor Koziński wspólnie z księdzem leśnikiem Wiesławem Oleszkiem proboszczem parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie, księdzem Bolesławem Michalskim, myśliwym KŁ nr 45 "PONOWA" w Hrubieszowie, który poświęcił obrazki z wizerunkiem Świętego Huberta i księdzem Ryszardem Ostaszem, myśliwym z WKŁ nr 121 "ŚWIT" w Zamościu, który wygłosił piękne kazanie o harmonii człowieka z naturą i wzajemnej miłości.

Święty Hubert to patron myśliwych, leśników, koniarzy, jeźdźców, kuśnierzy, matematyków, sportowców, pasjonatów i miłośników przyrody.
W czasie mszy Tomasz Piłat i  Urszula Małyska myśliwi z koła łowieckiego "Ponowa w Hrubieszowie złożyli dary od Komitetu Wystroju Kaplicy Świętego Huberta przy parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.
Oprawę i podniosłą atmosferę sygnalistów myśliwskich zapewnił Henryk Dedko ze Zwierzyńca wraz z czteroosobowym zespołem. W trakcie mszy czytali Krzysztof Maćkowski i Tomasz Wojciech Antoniuk. Głos zabrał też Krzysztof Kużniarski, łowczy koła łowieckiego "PONOWA" w Hrubieszowie, który przedstawił swoje marzenie o powstaniu kaplicy Świętego Huberta w Hrubieszowie. Na zakończenie mszy Tomasz Wojciech Antoniuk wręczył podziękowania za udział dla Kół Łowieckich "ORLIK", "PONOWA" i "BAŻANT" z Hrubieszowa, "SZARAK" w Strzyżowie, "ŁOŚ" w Dołhobyczowie i "CICHY BÓR" w Modryńcu. Jednocześnie kolega Tomasz Wojciech Antoniuk podziękował ustnie przybyłym Zdzisławowi Sawickiemu i Lucjanowi Grabarczukowi z Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu oraz Januszowi Siekowi z redakcji "Myśliwca Kresowego", kwartalnika ORŁ PZŁ w Zamościu, który od redakcji ufundował druk obrazków naszego Patrona. Redakcja "Myśliwca Kresowego" od początku wytrwale i konsekwentnie wspiera nasze działania i pracę na rzecz powstania kaplicy Świętego Huberta w Hrubieszowie. W czasie podziękowań kolega Tomasz Wojciech Antoniuk podziękował też  Eugeniuszowi Paczale przedstawicielowi Rady Miejskiej w Hrubieszowie i wszystkim przybyłym, rodzinom myśliwych i parafianom za przyjęcie zaproszenia. Na uroczystości myśliwi przystroili kościół gałązkami świerku, skórami dzików, kozła, wieńcem jelenia, który przyozdobił ołtarz i bykiem jelenia ze wspaniałym wieńcem, które udostępnił myśliwy Władysław Rataj z WKŁ nr 110 "Orlik" w Hrubieszowie. Należą się też głębokie z serca płynące podziękowania dla Mirosława Kaleniuka, prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej, który wystosował ustny i pisemny apel do myśliwych i leśników ich rodzin i wszystkich, którzy pamiętają o etyce, zwyczajach i tradycjach łowieckich, aby dali wyraz temu włączając się do realizacji tego przedsięwzięcia.
Darz Bór!

Z wyrazami szacunku

Tomasz Wojciech Antoniuk.