Podziękowania

 

 

 

 
 

 

 
 
 

Dziękujemy pani Annie Karkuszewskiej za bardzo duży wkład pracy.
 
Dziękujemy pani Barbarze Brzezickiej i Jolancie Korneluk za wydatną pomoc. 

 

 

 


 

Nasi przyjaciele.

- Huta Szkła 2 Marta w Chełmie

- Zakład Energetyczny w Hrubieszowie

- Renata Łukiewicz księgowa z Sahrynia

- Anna Jaworska Drukarnia w Hrubieszowie

 

Współpracujemy z

św.Hubert patron myśliwych

 

wpłaty na kaplicę można dokonać wpłacając na konto:

73 12402829 1111 0000 4033 8332


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj52
mod_vvisit_counterW tym tygodniu94
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu290
mod_vvisit_counterW tym miesiącu648
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu951
mod_vvisit_counterWszyscy182112

Online (20 minutes ago): 3
Adres IP: 54.224.60.122
,
Now is: 2018-07-17 01:34
       
Konkurs wiedzy o Bolesławie Prusie
Konkurs wiedzy o twórczości Bolesława Prusa
Największą w powiecie hrubieszowskim wiedzę na temat twórczości Bolesława Prusa mają uczniowie Szkoły Podstawowej z Gminnego Zespołu Szkół z Dołhobyczowa. To oni wygrali trzecią edycję konkursu, którego finał odbył się w poniedziałek 28 maja.
W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych: nr 1 i 3 z Hrubieszowa, a także z Moniatycz, Werbkowic i Dołhobyczowa.
Ich zadaniem było rozwiązanie testu, składającego się z 24 pytań oraz przygotowanie i prezentacja, scenki, plakatu bądź stroju ilustrującego epokę lub postać z utworów, urodzonego w Hrubieszowie, Bolesława Prusa.
Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Julia Czapla, Magdalena Kryńska, Jakub Drączkowski, Patrycja Lisowska, Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Lewicka, Aleksandra Trochimczuk, Bartłomiej Głuszczak, Kajetan Malinowski i Anna Dudzik.Za podopiecznymi Doroty Kosy, uplasowały się drużyny szkół podstawowych nr 1 i 3 z Hrubieszowa.
Indywidualnie najlepsza był Marcin Gąsior z SP 3 w Hrubieszowie. Drugie miejsce zajęła Klaudia Paluch z SP 1, a trzecie i czwarte uczennice SP w Dołhobyczowie Julia Czapla i Katarzyna Pawłowska. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ponieważ zwycięzca zdobył 23 punkty, natomiast pozostała trójka zgromadziła po 22 punkty, a o podziale miejsc zadecydowała dogrywka.
Zmagania oceniało jury w składzie: Wojciech Antoniuk i Agnieszka Łaskarzewska ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ewa Szczypek z Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie.
Podsumowując rywalizację członkowie komisji zwrócili uwagę na pomysłowość i wyobraźnię w przedstawianiu postaci z utworów Bolesława Prusa, a także zdolności aktorskie, staranne wykonanie i podobieństwo kostiumów z tamtej epoki oraz nieszablonowe prezentacje.
Najlepsze drużyny i zawodnicy odebrali nagrody, a wszyscy uczestnicy puchary i dyplomy które ufundowały miejskie i powiatowe jednostki samorządowe oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, które wspólnie z burmistrzem Hrubieszowa i Szkołą Podstawową nr 1 zorganizowało konkurs. (zobacz zdjęcia)
 
Konkurs o Bolesławie Prusie

Zobacz zdjęcia
 
Podsumowanie konkursu - protokół

Kolejny konkurs za nami  - podsumowując zobacz protokół z Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego    
 

                                                                                    Hrubieszów, dnia 07 maja 2010 roku.

  

PROTOKÓŁ

z I Konkursu Polonistycznego o Bolesławie Prusie pod hasłem

„Życie i dziecięca twórczość Bolesława Prusa”

  

                        W dniu 07 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbył się I Konkursu Polonistycznego o Bolesławie Prusie pod hasłem „Życie i dziecięca twórczość Bolesława Prusa” zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM”     i Burmistrza Miasta w Hrubieszowie.

                         Nagrody ufundowały jednostki samorządowe reprezentowane przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa i Starostę Hrubieszowskiego zaś puchary i dyplomy ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM”w Hrubieszowie

                         W konkursie  udział wzięło dziewięć drużyn, jedna  reprezentująca Szkołę Podstawową  Nr 1 w Hrubieszowie pod kierunkiem pani Ewy Bohonos i pani  Joanny Filipowicz  druga reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 3 Hrubieszowie pod kierunkiem pani Anny Dzik, trzecia  reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 2 w Hrubieszowie pod kierunkiem pani  Anny Olejarz, czwarta reprezentująca Szkołę Podstawową w Moniatyczach pod kierunkiem pani Anny Urbaniak , piąta  reprezentująca  Publiczną Szkołę Podstawową           w Szpikołosach  pod kierunkiem pani Marty Kogut, szósta reprezentująca Szkołę Podstawową w Stefankowicach  przygotowana pod kierunkiem pani Anny Świetanowskiej- Grabskiej siódma reprezentująca Szkołę Podstawową w Teratynie pod kierunkiem  pani Jadwigi Capiuk i pani Jolanty Nowak , ósma reprezentująca Szkołę Podstawową w Koble pod kierunkiem pani Iwony Słomiana i dziewiąta reprezentująca Szkołę Podstawową w Honiatyczach pod kierunkiem pani Małgorzaty Krukowskiej.

                         Konkurs składał się z dwóch etapów, gdzie najpierw trzeba było rozwiązać test składający się z 12 pytań, a następnie w oparciu o przygotowany strój ilustrujący epokę lub postać  z utworów Bolesława Prusa, uczniowie ze szkół przedstawili prezentacje.

                         Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością w przedstawieniu odzwierciedlającego miniony czas i postacie z twórczości wielkiego pisarza, który urodził w Hrubieszowie.

                         Szkołę Podstawową Nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali:

1.Konrad Pogwizd.      

2.Karol Pogwizd.

3.Szymon Borsukiewicz.

4.Klaudia Borusiewicz,

5.Agata Skorupska.

                         Szkołę Podstawową Nr 2 w Hrubieszowie reprezentowali:

1. Kaja Kogut.

2.Michał Jurkiewicz.

3.Małgorzata Łukasiewicz.

4. Monika Bajurko.

5. Kinga Marczuk

                         Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie reprezentowali:

1.Paula Pirogowicz.        

2.Dominika Zając.

3.Natalia Lenard.

4.Barbara Marut.

5.Zuzanna Kuczyńska.

 

                         Szkołę Podstawową w Szpikołosach reprezentowali:

1.Szymon Mirowski.        

2.Marta Malicka.

3.Małgorzata Malicka.

4.Aleksandra Chłopeniuk.

5.Dorota Kwiatkowska,.

 

                         Szkołę Podstawową w Moniatyczach reprezentowali:

1.Kamil Jastrzębski.

2.Katarzyna Kot.

3.Patrycja Sudoł.

4.Damian Sudoł.

5.Michał Białek.

 

                        Publiczną Szkołę Podstawową w Koble reprezentowali:

1.Agnieszka Pysz.

2.Natalia Jeczeń.

3.Karolina Bojko.

4.Przemysław Gajewski.

5.Ewa Wrońska .

 

                                    Szkoła Podstawowa w Teratynie:

1.Katarzyna Bucior.

2.Weronika Grądzka.

3.Urszula Kozicka.

4.Ewa Sikora.

5.Anna Kostkiewicz.

 

                               Szkoła Podstawowa w Stefankowicach:

 

1.Urszula Kozicka

2. Katarzyna Bucior

3.Ewa Sikora

4. Anna Kostkiewicz

5. Weronika Grądzka

 

  

                            Szkoła Podstawowa w Honiatyczach:

1.Magdalena Drączkowska.

2.Agata Emerle.

3.Katarzyna Jarawka.

4.Paulina Niedźwiedź.

5.Rafał Zieleniuchna.

   Po zliczeniu punktów poszczególni zawodnicy zgromadzili następujące ich wielkości: 

SP Nr 1 w Hrubieszowie:  22 pkt.( 10pkt+ 6pkt + 6pkt)

 

SP Nr 2 w Hrubieszowie: 19 pkt ( 6pkt + 6pkt + 7pkt)

 

SP Nr 3 w Hrubieszowie: 21 pkt ( 7 pkt + 9pkt + 5pkt)

 

SP w Moniatyczach: 26 pkt ( 10pkt + 10pkt + 6pkt)

 

PSP w Honiatyczach: 18 pkt ( 4pkt + 9pkt + 5pkt)

 

SP w Teratynie: 19 pkt ( 6pkt + 6 pkt + 7pkt)

 

SP w Szpikołosach: 25 pkt ( 9pkt + 8pkt+ 8pkt)

 

SP w Stefankowicach: 26 pkt ( 10pkt + 9pkt + 7pkt)

 

SP w Koble: 11 pkt ( 4pkt + 4pkt + 3pkt)

   Po zliczeniu punktów za test poszczególne drużyny zgromadziły następujące ich liczby: 

po I etapie SP Nr1 w Hrubieszowie - 22 pkt,

po I etapie SP Nr 3 w Hrubieszowie -21 pkt,

po I etapie SP Nr 2 w Hrubieszowie –19 pkt,

po I etapie SP w Teratynie                - 19 pkt,

po I etapie SP w Moniatyczach         - 26 pkt,

po I etapie PSP w Honiatyczach      -  18  pkt,

po I etapie SP w Szpikołosach         -  25 pkt,

po I etapie SP w Koble                    -   11 pkt,

po I etapie SP w Stefankowicach     -   26 pkt,

 

                                             Po zliczeniu punktów za prezentację

 poszczególne drużyny zgromadziły następujące ich liczby: 

po II etapie SP Nr1 w Hrubieszowie – 24 pkt,

po II etapie SP Nr 3 w Hrubieszowie - 22 pkt,

po II etapie SP Nr 2 w Hrubieszowie – 20 pkt,

po II etapie SP w Teratynie                -  23 pkt,

po II etapie SP w Moniatyczach         - 20 pkt,

po II etapie PSP w Honiatyczach      -   21 pkt,

po II etapie SP w Szpikołosach         -  18 pkt,

po II etapie SP w Koble                    -   17 pkt,

po II etapie SP w Stefankowicach     -  15 pkt,

  co w łącznej punktacji pozwoliło uzyskać następującą ilość punktów i zająć miejsce: 

SP w Moniatyczach         46  punktów i zająć  1  miejsce drużynowo,

 

SP Nr 1 w Hrubieszowie  46  punkty i zająć  1 miejsce drużynowo,

 

SP Nr 3 w Hrubieszowie   43 punkty i zająć  3  miejsce drużynowo,

 

PSP w Honiatyczach         38  punktów i zająć  5  miejsce drużynowo,

 

SP w Szpikołosach           43  punktów i zająć  3  miejsce drużynowo,

 

SP w Teratynie                 42  punktów i zająć  4  miejsce drużynowo,

 

SP Nr 2 w Hrubieszowie  39 punktów i zająć  5  miejsce drużynowo,

 

SP w Koble                       28 punktów i zająć  6 miejsce drużynowo,

 

SP w Stefankowicach       45 punktów i zająć  2 miejsce drużynowo,

   

Indywidualnie miejsca premiowane zajęli:

po weryfikacji prac komisja przyznała cztery równorzędne pierwsze miejsca:

 Szymon Borsukiewicz - SP Nr 1 w Hrubieszowie , Partycja Sudoł - SP w Moniatyczach        

 Kamil Jastrzępski - SP w Moniatyczach  , Elżbieta Antosiewicz - SP w Stefankowicach .     

 Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział indywidualny i drużynowo oraz nagrody, upominki i puchary ufundowane przez Organizatorów w dniu 19.05.2010 roku na uroczystej akademii, która odbędzie się w SP Nr 1 Hrubieszowie o godzinie 1000. 

Podpisy członków komisji:

 

1. Tomasz Wojciech Antoniuk ( Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” w Hrubieszowie ) -  przewodniczący.

2. Edyta Targońska ( Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” w Hrubieszowie ) -  członek.

3.  Ewa Tymecka     ( Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie)  -  członek.

4. Jolanta Janiec ( Biblioteka Miejska w Hrubieszowie)- członek.

5. Elżbieta Telega-Niemczyk ( Urząd Miasta w Hrubieszowie) – członek.

 

                     Organizatorzy składają podziękowania dla pani Doroty Cybuli dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie za udostępnienie sali lekcyjnej i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci. Dzięki temu dzieci miały siły do wytężonej pracy umysłowej i mogły się zmagać z trudną wiedzą historyczną rozwiązując test i dokonując prezentacji.

                      Dziękujemy również wszystkim nauczycielom historii i dzieciom za przyjęcie zaproszenia do udziału w  I Konkursie Polonistycznego o Bolesławie Prusie pod hasłem „Życie i dziecięca twórczość Bolesława Prusa” , którzy przybyli do nas ze SP Nr 1, Nr 2 i 3 w Hrubieszowie, Moniatycz, Stefankowic, Teratyna, Szpikołos, Kobła i Honiatycz, najbardziej oddalonej miejscowości od Hrubieszowa.

Pierwsza edycja konkursu cechowała się dużym zainteresowania i wysokim poziomem wiedzy z oprawą artystyczną.

                      Na uwagę zasługuje pomysłowość i wyobraźnia  w przedstawianiu postaci  z utworów Bolesława Prusa, zdolności aktorskie, staranne wykonania i podobieństwo kostiumów z tamtej epoki, nieszablonowe prezentujące. Konkurs przebiegał w koleżeńskiej    i sympatycznej atmosferze. Organizatorzy składają również  podziękowania wszystkim osobom, które podjęły się pracy w jury i oceny wysiłku dzieci przybyłych na konkurs.

Dziękujemy też Burmistrzowi Miasta  Hrubieszowa i Staroście Hrubieszowskiemu za ufundowanie nagród i upominków. 

                      To piękne, że  jest wielu, którzy czczą pamięć wielkiego pisarza, zapalonego cyklisty, bohatera narodowego, który urodził się w naszym mieści Hrubieszów.